مظلومان
دانلود اهنگ فقط به عشق تو , خلاصه فاطمه گل , مدل پیراهن مجلسی , عکس های تخته خواب بزرگ نو جوان , زیباترین رنگ موها , دانلود عکس بازیگران , اموزش انواع خط چشم ها , تزیین جام عسل سفره عقد , عکس مبلمانهای شیک , جوک بامزه94

تاكسي‌ها، آژانس‌ها و وانت بارها بايد تا پايان تيرماه تكليفشان در خصوص ارائه خدمات به مردم مشخص شود، در غير اين صورت سهميه بنزين دريافت نمي‌كنند

به گزارش ايسنا، سردار محمد رويانيان، رئيس ستاد حمل و نقل و مديريت مصرف سوخت كشور، در تشريح طرح ضربتي دولت در حوزه حمل و نقل عمومي با اشاره به سياست‌هاي دولت در بخش حمل و نقل و سوخت در راستاي طرح هدفمندي يارانه‌ها،‌ يكي از مهمترين موضوعات را بحث آژانس‌ها عنوان كرد و گفت: از نظر دولت و قانون هدفمندي يارانه‌ها آژانس‌ها در كشور كارآمدي لازم را ندارند، لذا تغيير در سيستم مديريت آنها از امروز در دستوركار ستاد حمل و نقل و مديريت مصرف سوخت كشور قرار گرفته است.

وي با اشاره به نبود امنيت شغلي براي رانندگان، كيفيت پايين خدمات، بهره‌وري ناكافي در سيستم آژانس‌ها و عدم نظارت بر قيمت‌ها در آژانس‌هاي كشور گفت: هم‌اكنون 100 هزار راننده آژانس در تهران و بيش از 200 هزار راننده آژانس در كل كشور فعاليت مي‌كنند كه در صورت اصلاح سيستم آژانس‌ها بهره‌وري آنها دست‌كم50 درصد افزايش خواهد يافت.

رئيس ستاد حمل و نقل و مديريت مصرف سوخت كشور با اشاره به اينكه بر اساس آيين‌نامه صادره توسط دولت مسئوليت آژانس‌ها به شهرداري‌ها واگذار شده است تصريح كرد: دولت تصميم گرفته است تا اول سامانه و مديريت آژانس‌ها را اصلاح كرده و پس از آن، آنها را در اختيار بخش‌هاي ذيربط قرار دهد.

تاكسي‌ها بايد دنبال مردم باشند نه مردم دنبال آنها

وي در ادامه به ضعف مديريت در ناوگان تاكسيراني اشاره كرد و گفت: متاسفانه سيستم و مديريت تاكسيراني ضعيف است به شكلي كه شهرهايي وجود دارد كه 40 تا 60 درصد تاكسي‌ها به صورت شخصي فعاليت كرده و در سيستم خدمات‌رساني نمي‌كنند.

رئيس ستاد حمل و نقل و مديريت مصرف سوخت كشور با اشاره به اينكه حدود 50 درصد مسافران توسط حمل و نقل عمومي با ناوگان تاكسيراني در كشور جابجا مي‌شوند كه اين رقم بايد اصلاح شود، گفت: متاسفانه از يكهزار و 19 شهر كشور تنها 95 شهر سيستم اتوبوسراني دارند در مابقي اين شهرها مردم با تاكسي جابجا مي‌شوند.

وي به شهر تهران اشاره كرد و گفت: روزانه 4 ميليون نفر در تهران با تاكسي جابجا مي‌شوند، اين در حاليست كه 2/4 ميليون نفر روزانه با اتوبوس در پايتخت جابجا مي‌شوند.

رئيس ستاد حمل و نقل و مديريت مصرف سوخت كشور با اشاره به اينكه متاسفانه تاكسيراني به طور كامل در خدمت مردم نيست افزود: در حالي كه تاكسي‌ها بايد به دنبال مردم باشند شاهديم كه مردم به دنبال تاكسي‌ها هستند!

وي با اشاره به اينكه هدفمندي يارانه‌ها بايد تبديل به يك فرصت طلايي شود گفت: تاكسي كه سهميه بنزين مي‌گيرد و از طرح زوج و فرد به راحتي عبور مي‌كند متاسفانه 60 درصد در اختيار مردم نيستند، لذا پيشنهاد مي‌كنيم برنامه‌ريزي‌ها به شكلي صورت گيرد تا تاكسي‌هايي كه به شهروندان خدمت‌رساني نمي‌كنند اجازه تردد در طرح ترافيك و زوج و فرد را ند اشته باشند.

رئيس ستاد حمل و نقل و مديريت مصرف سوخت كشور با اشاره به ضرورت اصلاح نظام تاكسيراني در كشور گفت: متاسفانه افزايش خودسرانه قيمت تاكسي‌ها و عدم كنترل بر آنها و نبود سامانه نظارتي در اين خصوص نيز از جمله مشكلات ناوگان تاكسيراني كشور است كه در اين راستا ستاد حمل و نقل و مديريت مصرف سوخت كشور آمادگي دارد در كلانشهرها خصوصا در تهران، حمايت ويژه از سازمان‌هاي تاكسيراني كند كه اين حمايت‌ها هم مالي و هم مديريتي خواهد بود.

وي با اشاره به مصوبات دولت گفت: بر اين اساس وزارت كشور موظف شده است تا پايان شهريور ماه سال جاري در كلانشهرها سيستم‌هاي تاكسيراني را به سامانه‌هاي هوشمند و تاكسيمتر مجهز كند.

رويانيان با اشاره به اين كه تاكسي‌هايي كه در سيستم حمل و نقل قرار نگيرند هيچ يارانه‌اي دريافت نمي‌كنند، خاطرنشان كرد: بدين ترتيب اين تاكسي‌ها ديگر صلاحيت ادامه فعاليت نداشته و پروانه آنها ابطال مي‌شود.

يك ميليون و 600 هزار وانت بار؛ نمي‌دانيم كجا كار مي‌كنند

وي در ادامه به موضوع وانت بارها در كشور اشاره كرد و گفت: در حالي كه 15 درصد ترافيك تهران ناشي از نابساماني وانت بارهاست ، آمارها نشان مي‌دهد از يك ميليون و 700 هزار وانت بار در كشور كه سهميه بنزين دريافت مي‌كنند، تنها 100 هزار وانت بار در حال خدمات‌رساني هستند كه اين وانت بارها شناسايي شدند و لذا نمي‌دانيم يك ميليون و 600 هزار وانت باري كه يارانه دولتي در بنزين دريافت مي‌كنند كجا فعالند!

رئيس ستاد حمل و نقل و مديريت مصرف سوخت كشور خاطرنشان كرد: شهرداري‌ها بايد با كمك پليس نسبت به ساماندهي و شناسايي اين وانت‌ بارها هرچه سريعتر اقدام كنند.

2 هزار دستگاه اتوبوس وارد ناوگان حمل و نقل كشور مي‌شود

وي در ادامه به مشكلات ناوگان اتوبوسراني شهري اشاره كرد و گفت: متاسفانه اين ناوگان نيز در كشور كارآمدي لازم را ندارد و بايد هرچه سريعتر اين ناوگان خصوصا در كلانشهرها به سامانه كنترل هوشمند مجهز شوند.

رويانيان تاكيد كرد:‌ متاسفانه برخي شهرهاي بزرگ اتوبوس‌هاي خود را بكار نمي‌گيرند اين در حاليست كه دولت 5/72 درصد قيمت هر اتوبوس شهري را يارانه مي‌دهد.

وي گفت: بر اساس مصوبه دولت و ابلاغيه صورت گرفته تا نيمه اول امسال حدود 2 هزار دستگاه اتوبوس و تا پايان به صورت سرجمع حداقل 3 هزار دستگاه اتوبوس براي كلانشهرها توسط وزارت كشور تامين مي‌شود كه در اين خصوص پيگيري‌هاي لازم از وزارت كشور در حال انجام است.

60 درصد بودجه مترو شهرها امسال بايد به خريد واگن اختصاص يابد

رويانيان در ادامه به وضعيت مترو در كشور اشاره كرد و گفت: متاسفانه سياستگذاري در مترو كشور واحد نيست و شهرداران با توجه به سليقه و برداشت خود در اين خصوص اقدام مي‌كنند.

وي گفت: حدود 95 درصد بودجه سال 88 در بخش مترو متاسفانه صرف كندوكار و ريل‌گذاري شده اين در حاليست كه بسياري از شهرها مانند مشهد، شيراز، اصفهان و تبريز چند سالي است كه معطل واگن هستند.

 رويانيان با بيان اينكه امسال يكهزار و 700 ميليارد تومان اعتبار براي متروي كلانشهرهاي كشور اختصاص يافته است تصريح كرد: 60 درصد اين اعتبار بايد حتما براي خريد واگن اختصاص يابد كه در اين خصوص ستاد حمل و نقل و مديريت مصرف سوخت كشور موضوع را به طور جدي پيگيري مي‌كند.

وي در پاسخ به سوالي در خصوص تمهيدات دولت براي برخورد با تخلفات حمل و نقل عمومي گفت: با توجه به اجرايي شدن طرح هدفمندي يارانه‌ها در سال جاري هماهنگي‌هاي لازم با سازمان تعزيرات حكومتي صورت گرفته است و صنوف متخلف در اين زمينه تعطيل و مجوز آنها ابطال مي‌شود.

رئيس ستاد حمل و نقل و مصرف شوخت كشور با اشاره به اين كه طرح ضربتي دولت در حوزه حمل و نقل عمومي به صورت آزمايشي در تهران آغاز مي شود گفت: در اين خصوص جلسات هماهنگي با شهرداري تهران از فردا آغاز مي‌شود.

وي در خصوص سبد سوختي كشور نيز گفت: بر اساس مصوبه دولت 70 درصد سبد سوختي كشور بايد گازوئيل و بنزين، 25 درصد اوناع گاز و 5 درصد برق و هيبريد و ... باشد كه در اين خصوص وزارت نفت مي‌گويد رقم گاز بايد 18 درصد شود كه اين موضوع در حال بررسي است.

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ

.::.